Знайсці
17.07.2019 / 22:4916РусŁacБел

БАТЭ пераламіў гульню на апошніх хвілінах — і вынес палякаў ВІДЭА

Футбалісты БАТЭ выйгралі ў польскага «Пяста» з лікам 2:1 у гасцявым матчы першага кваліфікацыйнага раўнда Лігі чэмпіёнаў. Па выніку дзвюх сустрэч (першы матч завяршыўся з лікам 1:1) барысаўчане выходзяць у наступны раўнд Лігі чэмпіёнаў.

Пачатак гульні на полі гарадскога стадыёна ў Глівіцах прайшоў пад дыктоўку барысаўчан, але небяспечных момантаў яны не стварылі. А на 21-й хвіліне контратака гаспадароў завяршылася голам Якуба Чарвінскага.

Здавалася, што барысаўчанам ужо нічога не свеціць і яны ўжо вылятаюць ў Лігу Еўропы, аднак на 81 хвіліне Міліч перакінуў мяч у штрафной, а брамнік «Пяста» Плаха знёс яго кулакамі. У вароты польскай каманды прызначылі пенальці, які рэалізаваў Мукам.

А яшчэ праз некалькі хвілін Волкаў забіў галавой і вывеў барысаўчан наперад — 2:1.