Знайсці
14.03.2019 / 01:025РусŁacБел

«Барселона» і «Ліверпуль» выйшлі ў 1/4 Лігі чэмпіёнаў ВІДЭА

Сёння адбыліся два матчы ў адказ 1/8 Лігі чэмпіёнаў. Барселона сустракала у сябе Ліён, а Баварыя — Ліверпуль.

Першыя матчы ў 1/8 у гэтых парах завяршыліся нулявой нічыёй.

У матчы Барселона — Ліён абышлося без сюрпрызаў. На 18-ай хвіліне Месіі з пенальці вывеў сваю каманду наперад.

А на 31-ай хвіліне Каўціньё спакойна закаціў у браму.

Але Ліён не здаўся, і на 58-хвіліне французы забілі. Пасля верхавой барацьбы ў штрафной мяч апынуўся ў Тузара, які прабіў тэр Штэгена з 11-метровай.

Але цуда не здарылася. На 78 хвіліне Месі здзейсніў выдатны праход і нанёс удар у ніжні левы вугал.

На 81 хвіліне адзначыўся Піке.

А кропку ў гульні паставіў Усман Дэмбеле. Ён атрымаў мяч у штрафной і нанёс удар у ніжні левы вугал. Выніковы лік — 5:1.

У другім матчы дня Ліверпуль адолеў Баварыю.

Спачатку выйшаў наперад Ліверпуль. На 26 хвіліне Мане скарыстаўся памылкай Нойер і вывеў сваю каманду наперад.

Аднак «Баварыя» здолела адыграцца.

Далей забіваў толькі Ліверпуль. На 69 хвіліне Аляксандр-Арнолд навесіў, ван Дэйк выскачыў вышэй за Марцінеса і Хумельса, накіраваўшы мяч у ніжні вугал.

Кропку ў гульні паставіў Мане. Салах перакінуў Хумельса і знайшоў галаву Мане, які лёгка прабіў Ноера. Выніковы лік — 1:3.

Такім чынам у 1/4 фіналу ЛЧ выйшлі: Ліверпуль, Тотэнхем, Манчэстэр Юнайтэд, Манчэстэр Сіці, Барселона, Аякс, Порту і Ювентус.

Лёсаванне — 15 сакавіка. Матчы 9-10 і 16-17 красавіка.