Знайсці
13.10.2018 / 18:532РусŁacБел

Беларускія гандбалісты саступілі іспанскай «Барселоне» ў Лізе чэмпіёнаў

Брэсцкі гандбольны клуб імя Мяшкова прайграў іспанскай «Барселоне» ў хатнім паядынку групавога этапу Лігі чэмпіёнаў, паведамляе БелТА.

Чэмпіёны Беларусі амаль увесь матч гулялі на роўных з іспанскім грандам, сыйшоўшы на перапынак з дэфіцытам усяго ў адзін мяч -14: 15. У другім тайме гасцям удалося сысці ў адрыў, і яны давялі сустрэчу да перамогі з розніцай у 8 мячоў - 29:21.

Гэта трэцяя запар параза БГК у папярэдняй групе А Лігі чэмпіёнаў пасля дзвюх вікторый на старце. Нагадаем, берасцейцы перамаглі шведскі «Крыстыянстад» - 32:30 (у гасцях) і французскі «Манпелье» - 26:23 (дома), а таксама прайгралі нямецкаму клубу «Райн Левен» - 27:33 (у гасцях) і венгерскаму «Веспрэм «- 28:29 (дома).

Пасля 5 сустрэч у актыве БГК засталося 4 ачкі. Наступны матч падапечныя Манола Кадэнаса правядуць 4 лістапада ў Скоп'е супраць македонскага «Вардара».