Знайсці
07.07.2018 / 23:50199РусŁacБел

Харватыя перамагла Расію ў серыі пенальці і выйшла ў паўфінал

fifa.com

Каб вызначыць апошняга паўфіналіста чэмпіянату свету, спатрэбілася серыя пенальці. У трох папярэдніх чвэрцьфіналах не было нават дадатковага часу. Але, дарэчы, і Харватыя, і Расія выйшлі ў чвэрцьфінал якраз праз 11-метровыя.

Расіяне першымі адкрылі лік у гульні. Надзвычай прыгожы гол забіў Дзяніс Чэрышаў (31-я хвіліна). Харваты адказалі ўдарам Крамарыча (39-я). У другім тайме галоў не было — 1:1.

На 101-й хвіліне Дамагой Віда забіў дзіўна-фантастычны гол, і, здавалася, што ўсё, Харватыя ў паўфінале. Але за некалькі хвілін да канца дадатковага часу Марыа Фернандэс лік зраўняў — 2:2.

Зноў усё вызначыла серыя пенальці. І тут пераможцам выйшла Харватыя.

Субашыч адбіў удар Смолава, Акінфееў — Ковачыча, а той самы Фернандэс прабіў міма. Пераможную кропку паставіў Ракіціч.

Такім чынам, у паўфіналах згуляюць:

10 ліпеня (аўторак) — Францыя — Бельгія

11 ліпеня (серада) — Харватыя — Англія.

Пачатак матчаў а 21-й.

Апытанка

Калі сочыце за чэмпіянатам свету па футболе, раім вам зрабіць стаўку ў Букмекерскай канторы Марафон!

Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера