Знайсці
09.09.2008 / 22:371РусŁacБел

Ня выйгралі, але прайшлі

Моладзевая зборная Беларусі па футболе выйшла ў плэй-оф да чэмпіянату Эўропы.

Моладзевая зборная Беларусі (U‑21) па футболе завяршыла выступ у восьмай адборачнай групе да чэмпіянату Эўропы. Заключную гульню нашы хлопцы праводзілі ў Рызе з гаспадарамі. Каб забясьпечыць сабе выхад у плэй‑оф, каманда Юр’я Курненіна была абавязаная выйграваць. Нават нічыя не давала пэўнасьці, бо сэрбы б у такім выпадку заставіліся б на першым месцы.

Да перапынку каманды дзейнічалі аднолькава кепска, рэдка набліжаючыся да варотаў. Зрэшты, моманты забіць мелі, як адны, так і другія. Затое ў другім тайме беларусы надзейна прыбралі гульню.

Моманты адзін за адным узьнікалі ля латыскай брамы, але Герман Маліньш раз за раз выцягваў мячы з розных кутоў. Аднойчы мяч трапіў у папярэчыну. Прыбалты адказвалі вострымі контратакамі, але Ігар Лук’янаў выбачаў нашых. Матч так і скончыўся — 0:0.

Нягледзячы на тое, што мы занялі другое месца ў група, яна ўсё адно выйшла ў плэй‑оф да чэмпіянату Эўропы. Беларусы трапілі ў чацьвёрку найлепшых другіх каманд, якія далучацца да дзесяці пераможцаў груп. Лёсаваньне адбудзецца 12 верасьня.